Intra-Dag Liquiditeitsfaciliteit
De Centrale Bank van Suriname (de Bank) introduceert een intra-dag liquiditeitsfaciliteit ook wel intra-day liquidity facility (ILF) genoemd, die ter beschikking is voor de algemene banken. Middels deze faciliteit beoogt de Bank stagnatie in het betalingsverkeer te voorkomen door kortstondig krediet te verstrekken aan daarvoor in aanmerking komende algemene banken.
Onderstaand treft u de links naar de complete circulaires.
- Circulaire betreffende ILF van 26 september 2019
- Circulaire houdende wijzigingen algemene regels ILF van 22 juli 2021
Beleningsfaciliteit
De Centrale Bank van Suriname (de Bank) introduceert een beleningsfaciliteit (BF) die ter beschikking is van algemene banken. Deze faciliteit is bedoeld om invulling te geven aan tijdelijke liquiditeitsbehoefte van algemene banken. Deze faciliteit zal ook de mogelijkheid bieden aan algemene banken om hun liquiditeitspositie aan te passen in geval van onverwachte fluctuaties van hun beschikbare liquiditeiten op hun werkrekening.
Onderstaand treft u de links naar de complete circulaires.
- Circulaire betreffende BF van 26 september 2019
- Circulaire houdende wijzigingen algemene regels BF van 22 juli 2021
Emergency Liquidity Assistance
Uit hoofde van de taken van de Centrale Bank van Suriname (de Bank) vervat in artikel 9 van de Bankwet van 1956, wordt de Emergency Liquidity Assistance (ELA) ingesteld. Dit valt binnen de zogeheten “Lender-of-last-resort functie” van centrale banken. De Bank kan middels deze faciliteit tijdelijke financiële bijstand aan algemene banken verlenen om tijdelijke liquiditeitstekorten te dekken. De ELA wordt op een discretionaire basis aangeboden in zeer specifieke omstandigheden en tegen een door de CBvS vast te stellen rente.
Onderstaand treft u de links naar de complete circulaires.